Nejlepší hokejistkou Slovenska je Veličková, Cenu Dušana Paseka získal Silly

BRATISLAVA – Nejlepší hokejistkou Slovenska se v sezóně 2012/2013 stala útočnice Martina Veličková (24). Hráčka běloruské Pantery Minsk získala ocenění poprvé v kariéře. Veličková už několik let patří mezi opory slovenské reprezentace a jeho kapitánkou výběru.


Ocenění jí udělili během zasedání Rady SZLH.Na slavnosti však chyběla a cenu si převezme později.

Nejlepšími hráči 1.hokejové ligy podle postů se staly brankář Spišské Nové Vsi Miroslav Lipovský, obránce týmu ze Spiše Miroslav Vantroba a útočník Senice Ľubomír Vaškovič, který byl i nejproduktivnějším hráčem soutěže.

< / div>

Seničania jako vítěz základní části vypadli už ve čtvrtfinále play-off s Detvou av kabině zavládlo velké zklamání. “Čekali jsme, že minimálně přes 1. kolo přejdeme a získáme alespoň bronz jako před rokem. Bohužel nepodařilo se to. Po celkovém triumfu v základní části nastala euforie, v Senici se to ještě nestalo. Najednou začalo play -off a tam nám jakoby’ušiel vlak’. Nehráli jsme s lehkostí, později jsme trochu znervózněli a dopadly špatně. Cenu si samozřejmě vážím.Je to pro mě závazek udržet se na této úrovni a neklesl níže, “ řekl Ľubomír Vaškovič.

Zkušený brankář Miroslav Lipovský sice v I. lize neodehrál celou sezónu, ale v 30 duelech zaznamenal úspěšnost zásahů 93,93 procenta. “Každé ocenění potěší. Hokejový život přinesl to, že jsem začínal sezonu v první lize. Měli jsme ambici zabojovat o extraligu, ale během sezóny se mužstvo rozešlo a já se dostal do extraligy. Ocenění je povzbuzením do další práce, iv extralize chci být mezi lepšími. Věřím si a doufám, že se mi to podaří, “ íci Lipovský a pokračoval: ” Ještě v sezóně 2010/2011 jsem v Popradu chytal extraligový finále, rok jsem byl v zahraničí . Jsem odchovaný Slovenské ligou a chtěl bych tu i skončit.V Skalici chci ještě něco pochytat, zdravý jsem a také chuť mám. “

Cenu pro nejproduktivnějšího hráče extraligy dorostu si z rukou Karla faka, po kterém je ocenění pojmenováno, převzal útočník PHK Prešov Marko Ferenc, který nasbíral 76 bodů za 35 branek a 41 asistencí v 44 zápasech.

Cenu Dušana Paseka pro nejlepšího střelce extraligy juniorů dostal Timotej Silla z HK 36 Skalica, který v 38 zápasech základní části vstřelil 31 branek.

Cenu fair play Michala poloniem získala trojice MUDr.Michal Heržák, Daniel Michlík a Miloslava Slobodová za záchranu života mladého popradského hokejisty Michala Jurčík, u kterého přišlo v utkání extraligy dorostu mezi Popradem a Martinem k zástavě srdce.

Další ocenění za sezónu 2012/2013 předají na galavečeru Zlatý puk 2013, který se uskuteční 29. června 2013 v Bratislavě.

Nejlepší hokejistka Slovenska 2012/2013:
Martina Veličková (Pantera Minsk)

1. Slovenská hokejová liga 2012/2013 – Nejlepší hráči podle postů:
Brankář: Miroslav Lipovský (HK Spišská Nová Ves)
Obránce: Miroslav Vantroba (HK Spišská Nová Ves)
Nejlepší útočník : Ľubomír Vaškovič (Dukla Senica)
Nejproduktivnější hráč 1.HL: Ľubomír Vaškovič (Dukla Senica) 44 zápasů, 29 gólů, 38 asistencí, 67 bodů

Extraliga dorostu 2012/2013 – Cena Karla faka pro nejproduktivnějšího hráče po základní části: < br /> Marko Ferenc (PHK Prešov), 44 zápasů (35 gólů + 41 asistencí = 76 bodů)

Extraliga juniorů 2012/2013 – Cena Dušana Paseka pro nejlepšího střelce po základní části:
Timotej Silla (HK 36 Skalica), 31 branek v 38 zápasech

Cena fair play – Cena Michala poloniem:
MUDr. Michal Heržák, Daniel Michlík a Miloslava Slobodová