Murray a Ancic po marodce začali vítězně

MONTREAL – V úterních setkáních 1. kola dvouhry na tenisovém turnaji ATP Masters Series Rogers Cup v kanadském Montrealu se po marodce vítězně vrátili na dvorce dva členové širší světové špičky Brit Andy Murray a Chorvat Mario Ancic.

dvacetiletý & yacute; rod & aacute; k ze & scaron; k & oacute; tskeho Dunblane A. Murray pro zranění z & aacute; p & auml; Stia “hrací” pravé ruky, kter & eacute; utrpěl v Hamburku, vynechal ostatn & eacute; dvě grandslamů & eacute; akce – Roland Garros a Wimbledon. V úterý si jako Trin & aacute; sty nasazen & yacute; poradil 6: 4, 6: 4 (obrat z 0: 3 na 5: 3 v druhém dějství) s dům & aacute; cim Robby Ginepri a přes italského outsidera Fabia Fogniniho se pok & uacute; si vyžádat si rýsují & uacute; cu se cz & uacute; & scaron; ke jménem Roger Federer v osemfin & aacute; lovem 3.kole.

“Bolesti s & uacute; st & aacute; le slab & scaron; í. Lek & aacute; ri ma ubezpečuj & uacute ;, že rehabilit & aacute; cia byla dostatečně d & ocirc ; kladn & aacute; na to, aby mi nehrozilo riziko obnovení probl & eacute; mu pod vlivem z & aacute; těženy, “skon & scaron; státÛ A. Murray, kter & yacute; se mezitím vytratil z 8. na 14.příčku ve světovém žebrem & iacute; čku. “V první řadě mi teď jde o to, abych před US Open nabyl co nejv & auml; č & scaron; iu z & aacute; pasů & uacute; praxe,” předběžně zredukoval své amb & iacute; ce držitel dvou singlů & yacute; ch titulů (San Jose 2006 i 2007), kter & yacute ; byl loni jedn & yacute; m ze dvou přemožitele vzpomenout & eacute; ho & scaron; výcarsko l & iacute; dra renkingu.

Třiadvacetiletý & yacute; rod & aacute; k ze Splitu Ancic čelil mononukle & oacute; ze (tzv. ang & iacute; na žláz Sprévy & aacute; enostech & aacute; pocity celkové & uacute; navy a nevolnosti), kter & uacute; mu diagnostikovali po senzační prohře t & iacute; mu držitelů Davisova poh & aacute; ra 2005 (ve fin & aacute; le triumf nad Slovensku) s Německem 2: 3 v krefeldskom duelu & scaron; tvrťfin & aacute; lov & eacute; ho 1.kola světové skupiny “& scaron; al & aacute; tové mísy” a n & aacute; slednou skreči za stavu 0: 4 proti Italovi Andreasi Seppimu v Marseille. V & iacute; Taza tří turnajů (Hertogenbosch 2005 a 2006, Petrohrad 2006), kter & yacute; loni dlouho bojoval o & uacute; část na “v & yacute; Berovo” ATP Masters Cupu v & scaron; anghaji, p & ocirc; vodne měl ch & yacute; bát na okruhu jen dva měsíce, ale n & aacute; vrat mu zkomplikovalo zranění ramene.

Ancic od 12. Února & aacute; ra klesl v renkingu z 9. postu na 38. místo. Na & uacute; vod v Montrealu těžil nejm & auml; z vynikaj & uacute; cího podání, při kterém proti dům & aacute; címu držiteli volné karty Frederic Niemeyer ztratil pouze 5 Fifty & iacute; nov a vyhrál 6: 4, 6: 2.Nej & scaron; & iacute; m s & uacute; perem chorv & aacute; tskeho dluh & aacute; na bude nevyzpytatelný & yacute; Franc & uacute; z Paul-Henri Mathieu, kter & yacute; v montrealském 1. kole utekl Argent & iacute; nčanovi Guillermo Canas ze stavu 4: 6, 0: 4 a vyhrál 13 z následuj & uacute; cích 14 gemů (4: 6, 7: 5, 6: 0).