Kauza Višňovský a reprezentace pokračuje: Olympijský kemp s ním nepočítá

BRATISLAVA – Ze zdravotních důvodů se z účasti na Olympijském hokejovém létě ve Vysokých Tatrách omluvil reprezentační obránce Ľubomír Višňovský. Definitivně se potvrdila i neúčast trojice finalistů Stanley Cupu Zdeno Chára, Marián Hossa a Michal Handzuš. V případě zraněného obránce New York Islanders, který reprezentační kariéru ukončil v roce 2011, tak nastává otázka, zda je reprezentační kapitola opravdu uzavřena.

Podle informace na oficiálním webu Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) se pozvaní hráči setkají v pondělí 1. července v Horním Smokovci v hotelu Grand Bellevue, aby úvodním kempem odstartovali novou – hokejovou sezónu 2013/2014.SZLH ve spolupráci se Slovenskou olympijským výborem (SOV) připravil ve Vysokých Tatrách pro širší výběr reprezentantů čtyřdenní kemp pod názvem Olympijské hokejové léto 2013.

“Do kempu jsme pozvali celkem 36 hokejistů, širší záběr hráčů, kteří by měli tvořit kostru týmu na zimní olympiádě v Soči.Přestože jsme původně uvažovali o kempu ve vojenském výcvikovém táboře Lešť, vzhledem k tomu, že více hráči měli během sezóny zdravotní problémy a někteří se také podrobili operacím, rozhodli jsme se zvolit zábavnější formu Olympijského hokejového léta, “ řekl generální manažer reprezentace Otto Sýkora.

Z 36 pozvaných hokejistů na Olympijské hokejové léto do Vysokých Tater se už dříve omluvili někteří adepti na start v Soči. Brankář Jaroslav Halák stráví celé léto v zámoří a bude se tam připravovat na olympijskou sezónu. Mladíci Marko Daňo a Marek Hrivík absolvují právě v tomto čase kempy zámořských týmů New Jersey Devils, resp.New York Rangers, Miroslav Šatan je s rodinou v USA a vrátí se až v polovině července a také Tomáš Záborský je v termínu konání kempu v zahraničí. “Trojice finalistů Stanley Cupu Zdeno Chára, Marián Hossa a Michal Handzuš mají ještě klubové povinnosti po skončení finálové série av nejbližších dnech na Slovensko ještě nepřijdou. Čekáme ještě na vyjádření brankáře Petra Budaje a do kempu jsme povolali i brankáře Júliusa Hudacký, “ uvedl Sýkora a přidal i nejnovější informaci od obránce Ľubomíra Višňovský. “Dnes se nám z účasti v kempu ze zdravotních důvodů omluvil Ľubomír Višňovský.Jako důvod své absence v Tatrách uvedl, že před dvěma týdny mu ‘vyskočily’ tři ploténky a musí chodit ke fyzioterapeutovi, “ uvedl Otto Sýkora.

Během Olympijského hokejového léta 2013 je v lokalitě našich velehor pro hokejisty připraven bohatý program. Po úvodním “pracovním” dny, na kterém se setkají všichni sportovci-kandidáti na start v Soči se zástupci Slovenského olympijského výboru, čeká v úterý dopoledne na hokejistů výlet na Lomnický štít (v případě nepříznivého počasí je připravena alternativa s návštěvou Belianské jeskyně). v úterý odpoledne o 16:00 nastoupí Slovenské hokejisté v Štrbě na fotbalový zápas proti Slovenské fotbalovým internacionály.Středa je vyhrazena pro tenisový turnaj v čtyřhře a středeční večer zakončí společná grilovačka s hudebním vystoupením skupiny Drišľak. Ve čtvrtek dopoledne bude kemp ukončen.

Hokejisté, kteří se zúčastní Olympijského hokejového léta ve Vysokých Tatrách (1. – 4.července 2013):
Brankáři: Július Hudáček, Jaroslav Janus, Ján Laco, Rastislav Staňa

Obránci: Ivan Baranka, Marek Ďaloga , Dominik Graňák, Milan Jurčina, Martin Marinčin, Andrej Meszároš, Andrej Sekera, Michal Sersen, Tomáš Starosta, René Vydarený

Útočníci: Milan Bartovič, Mário Bližňák, Marián Gáborík, Marel Hossa, Tomáš Jurčo, Tomáš Kopecký, Roman Kukumberg, Michel Miklík, Juraj Mikuš, Richard Pánik, Branko Radivojevič, Tomáš Surový, Tomáš Tatar